IMAMO TO, IMAMO TOKIO!

Izjemni uspehi slovenskih športnikov na Olimpijskih igrah v Tokiu.

Slovenski športniki in športnice so ponovno dokazali, da ima Slovenija svoje vidno mesto na olimpijskem zemljevidu. Po številu doseženih olimpijskih medalj na prebivalca sodi v sam svetovni vrh! V Tokiu je barve Slovenije zastopalo 54 športnic in športnikov, ki s presegli pričakovanja. Kar trikrat smo imeli priložnost slišati Zdravljico!

Predstavljamo vam slovenske šampione, ki so iz Tokia prinesli kar 5 kolajn:

Primož Roglič ❙ kolesarstvo, kronometer

Roglič je kar pometel s konkurenco iz s celo minuto prednosti prvi prečkal ciljno črto.

.

Benjamin Savšek ❙ kanu na divjih vodah

34 letni Ljubljančan je v finalni vožnji olimpijske tekme v slalomu prepričljivo premagal konkurenco in osvojil zlato kolajno.

.

Janja Garnbret ❙ športno plezanje, olimpijska kombinacija

Dvaindvajsetletna športnica je prva olimpijska zmagovalka v zgodovini športnega plezanja.

.

Tina Trstenjak ❙ judo, do 63 kg

Tridesetletna Celjanka se je iz kultne judoistične dvorane Budokan vrnila s srebrno kolajno na olimpijskih igrah, potem ko je pred petimi leti slavila v Riu.

.

Tadej Pogačar ❙ kolesarstvo, cestna dirka

Že prvi dan iger je na cestni dirki osvojil kolajno za Slovenijo, ko je po 234 km trase od Tokia do dirkališča Fuji z natanko 4865 višinskimi metri osvojil bron.