24 Sem Anne Sophie Indihar. Stara sem 17 let in prihajam iz San Isidra v Buenos Airesu. Živim z družino – z očetom, mamo ter bratoma Mathijem in Leonom. Obiskujem Goethe Schule, nemško šolo v Argentini. Všeč mi je vse, kar je povezano s športom, gibanjem in pustolovščinami. Zelo uživam v plavanju v morju in surfanju s prijatelji. Zelo rada se družim z ljudmi in spoznavam nove osebe. Rada preživljam čas s prijatelji in se z njimi poglobljeno pogovarjam. Zelo mi je všeč tudi slovenska šola ob sobotah. S prijatelji iz slovenske šole doživim veliko lepih trenutkov. Med nami je vedno veliko smeha in zaupanja. Prav po zaslugi slovenščine sem spoznala tudi svoje najboljše prijatelje, s katerimi se vedno veliko smejimo in jim lahko zaupam. RAST20 Slovenskega srednješolskega tečaja Marka Bajuka v Buenos Airesu je doživela nekaj edinstvenega in neponovljivega: maturantsko potovanje v Slovenijo leta 1991, prav v letu slovenske osamosvojitve. Zato bi rada predstavila prvo potovanje v Slovenijo skozi intervju z Gabrielom Indiharjem. »Na potovanje smo se pripravljali že mnogo mesecev prej, pravzaprav že od prejšnjega leta. Za nas, ki smo bili stari 17 in 18 let, to ni bilo samo navadno potovanje. Bile so sanje, da bomo končno spoznali deželo naših staršev in starih staršev – Slovenijo, o kateri smo vse življenje poslušali doma, v skupnosti in v šoli. Ob sobotah smo imeli redni pouk slovenskega srednješolskega tečaja, obenem pa smo ob sobotah in nedeljah intenzivno vadili recitacije, plese in kulturne nastope, ki smo jih pozneje predstavili v različnih krajih po Anne Sophie Indihar RAST 20, prvo potovanje v Slovenijo
RkJQdWJsaXNoZXIy NzE4NDM5